PokazyO filmie

Pierwszy polski pełnometrażowy film na temat zmiany klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej. Reżyserem filmu jest dokumentalista Łukasz Bluszcz, a producentem Fundacja WWF Polska. Twórcy w jasny sposób pokazują, dlaczego klimat nagle się zmienia i przed jakimi wyzwaniami w związku z tym staje nasza cywilizacja. Dowiadujemy się co sprawiło, że równowaga klimatu na Ziemi została zachwiana i jakie są tego skutki.

Czy realna jest przyszłość oparta na węglu i ropie, czy można poradzić sobie ze smogiem i co musi się wydarzyć, żeby nie doszło do tragedii na miarę zagłady dinozaurów? Odpowiedzi na te i wiele innych intrygujących pytań szuka aktor Marcin Dorociński.

Cały świat, a więc także Polska stoją przed widmem powodzi, suszy, braku wody pitnej i jedzenia. Ciepłe kaloryfery w chłodne dni, lody w lecie, światło, czy woda w kranie, o paliwie do samochodu nie wspominając, to nie wszystko z czego nie chcemy zrezygnować, ale będziemy zmuszeni wytwarzać energię w inny sposób. Dlatego uwaga zwrócona jest również na kwestię alternatywnych źródeł energii i problemów z jakimi borykają się w naszym kraju ich zwolennicy.

Film ostrzega, ale przede wszystkim proponuje rozwiązania mogące pomóc powstrzymać nadchodzącą katastrofę. Te zmiany już zachodzą, są widoczne także w Polsce. Właśnie znaleźliśmy się w Punkcie Krytycznym.


Pokazy za nami:

Premiera

14 maja 2017, godz. 15:00

Kinoteka PKiN Warszawa

Premiera filmu odbędzie się podczas weekendu otwarcia festiwalu Millennium Docs Against Gravity w Warszawie. Jest to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce i trzeci co do popularności festiwal filmów dokumentalnych w Europie.

Inne pokazy w ramach       

Warszawa – Kinoteka, 17 maja 2017 roku godz. 16:00

Warszawa – Iluzjon, 19 maja 2017 roku godz. 16:30

Wrocław – Dolnośląskie Centrum Filmowe, (pokaz filmu + debata) 18 maja 2017 roku, godz. 18

Gdynia – Gdyńskie Centrum Filmowe, (pokaz filmu + debata) 21 maja 2017 roku, godz. 17

Roadshow

BEZPŁATNY POKAZ FILMU W TWOIM MIEŚCIE!

Bilety na specjalne pokazy filmu „Punkt krytyczny – Energia odNowa”,
zakończone debatą z udziałem ekspertów są dostępne po kliknięciu
na poszczególne miasta.

Wrocław 24 V