© Global Warming Images / WWF

Punkt Krytyczny. Energia odNowa

To ostatni moment, by zacząć działać…

   ss

Film dostępny jest do rozpowszechniania, przedstawiania i wykonywania bez uzyskania zgody WWF Polska jedynie w celach niekomercyjnych na podstawie wolnej licencji CC BY NC SA 4.0.

Pierwszy polski pełnometrażowy film na temat zmiany klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej. Dowiadujemy się z niego co sprawiło, że równowaga klimatu na Ziemi została zachwiana i jakie są tego skutki.

Czy realna jest przyszłość oparta na węglu i ropie, czy można poradzić sobie ze smogiem i co musi się wydarzyć, żeby nie doszło do tragedii na miarę zagłady dinozaurów? Odpowiedzi na te i wiele innych intrygujących pytań szuka aktor Marcin Dorociński.

Cały świat, a więc także Polska stoją przed widmem powodzi, suszy, braku wody pitnej i jedzenia. Ciepłe kaloryfery w chłodne dni, lody w lecie, światło, czy woda w kranie, o paliwie do samochodu nie wspominając, to nie wszystko z czego nie chcemy zrezygnować, ale będziemy zmuszeni wytwarzać energię w inny sposób. Dlatego uwaga zwrócona jest również na kwestię alternatywnych źródeł energii i problemów z jakimi borykają się w naszym kraju ich zwolennicy.

Film ostrzega, ale przede wszystkim proponuje rozwiązania mogące pomóc powstrzymać nadchodzącą katastrofę. Te zmiany już zachodzą, są widoczne także w Polsce. Właśnie znaleźliśmy się w Punkcie Krytycznym.

 

Fundacja WWF Polska wyraża zgodę na nieodpłatne rozpowszechnianie i odtwarzanie filmu na podstawie licencji CC BY NC SA 4.0. W celu otrzymania filmu w lepszej jakości niż ta dostępna na naszej stronie i na platformie youtube.com zachęcamy do skontaktowania się z nami.