Musisz przeprowadzić lekcję o smogu? Nie ma problemu!

Musisz przeprowadzić lekcję o smogu? Nie ma problemu!

W sieci pojawiła się nowa strona internetowa zawierająca wiele pożytecznych informacji na temat smogu i walki z nim. Jej odbiorcami mają być dzieci, rodzice, nauczyciele oraz osoby prowadzące szkolenia dotyczące smogu w Polsce.

Informacje zostały podane w bardzo przystępny i czytelny sposób, dzięki czemu zarówno mniejsi odbiorcy jak i nastolatki samodzielnie mogą się po niej poruszać. Jest interaktywna i zawiera dźwiękowe efekty.

Dla nauczycieli przygotowano materiały do prowadzenia zajęć antysmogowych w tym: gotowe scenariusze lekcji, bazę wiedzy i materiały wspierające (filmy, materiały kreatywne, interaktywna książka dla dzieci w wieku 4-8 lat), wszystkie dostosowane do grupy wiekowej odbiorców.

Strona może służyć też świetnie rodzicom, którzy zmagają się z wytłumaczeniem pociechom na czym polegają zagrożenia związane z jakością powietrza.

LINK DO STRONY: http://smog.edu.pl/

Projekt zrealizował Krakowski Alarm Smogowy w ramach projektu „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” / LIFE-IP MALOPOLSKA / LIFE14 IPE PL 021 dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej.